• gaszton421
    #6
    Nem néhány 10kg hanem kb. 400 kg, a sorozatban gyártott műholdak tervezett súlya ehhez a konstellációhoz 386kg. Csak a mostani tesztpéldányok kerinigenek jelenleg 516km magas körpályán a terveztt magasság 1125 km és afelett lesz, itt már nem lehet arra számítani hogy az élettartam végére le is süllyed a légkörbe és elég, a várható élettartam ezen a pályán akár több 100 éves, mindenképpen aktív beavatkozás kell hogy a tervezett élettartam végén bevezessék alégkörbe, tehát hajtóműves pályamódosítás.
    Nem hasonlóak az alacsony pályás GPS műholdakhoz mert pont a GPS műholdak pályamagassága kb félúton van a geosztacionárius pályához. az amerikai Navstar műholdak pályamagassága 20180 km, a Glonass 19100, a Galileo 23000 km és a Beidou pedig egyenesen GEO pályán kering mint a telekomunikácos műholdak. szóval nem, az ismert négy GPS rendszer egyike sem kering alacsony pályán, jellemzően 30 körüli műholddal biztosítják a globális fedettséget, annyival meg alacsony pályáról nem lehet megoldani.