• mecharon
    #16
    Baromi jo, amit Musk meg a Spacex csinal, remelem a Blue Origin es tarsai is feljonnek. Nagyon remelem hogy meg az en eletemben (33 most, plusz eltekintve az AI ontudatra ebredesenek eshetosegetol, mert az elegge atirna a forgatokonyveket) eljut az emberiseg oda, hogy cikk sem jelenik meg arrol, hogy felment egy urhajo, mert mar minden nap tobb tucat megy. De azt nem ertem miert a Mars meg Hold meg ilyen foldreszek kozotti utazasokkal probal uzletet csinalni Musk. Akar milyen jo biztonsagos is lesz a Spacex, az meg nagyon messze van, hogy hagyomanyos repulogep megbizhatosagot tudjon egy mach 10-20-szal szaguldo raketa. Marpedig ha olyan fontos milliardos lennek, hogy tenyleg szamitana 10 ora sporolas es kifizetek erte mondjuk 100 ezer dodot, csak akkor szallnek be egy ilyen raketaba, ha tuti biztos lenne, hogy tulelem. Nem azert lettem milliardos, hogy aztan meghaljak. En sokkal nagyobb lehetoseget, es igenyt latok az aszteroida banyaszatban, ur-lift epitesben (amennyiben lehetseges a rendelkezesre allo anyagokbol megcsinalni) hisz mindkettohoz szukseg van FH, BFR, meg meg nagyobb urhajora, ami sok terhet tud cipelni. Es nagy hiany kezd lenni bizonyos femekbol, raadasul nehany orszag kezeben van a maradek keszlet, ugyanakkor az aszteroidakon elvileg tok sok van. Ha lenne eleg nagy terhet szallitani tudo urhajo, es persze az urbanyaszathoz alkalmas felszereles szerintem tok ramennenek a giga-milliard dollaros banyasz vallalatok az urbanyaszatra, mert bizonyos femek banyaszasa olcsobb (es kornyezetbaratabb) lehet az urben mint a Foldon. Ur-lift meg azert kene, mert hosszu tavon sokkal egyszerubb, olcsobb meg a Spacex olcsosagahoz kepest is es kevesbe kockazatos tobb terhet felvinni ugy mint iranyitott robbantassal. Nagy urhajokat lehetne epitgetni olcson fold koruli palyan, ramennenek magancegek meghajto fejlesztesekre, sugarzas vedelemre, stb. Ezek farvizen pedig mar siman osszejohetne a tudomanyos bazis epitgetes, kolonizalgatas mindenfele egitesteken. En tuti az aszteroida banyaszas, urlift es hasonlo gazdasagi lehetosegeket sulykolnam az emberek fejebe a Mars utazas helyett.
    Utoljára szerkesztette: mecharon, 2018.02.13. 22:54:39