• bundasjezus
    #146
    Mivel a jövedelmem jelentősen meghaladja a tévém vételárát, ezért nem okozott gazdasági totálkárt a megvásárlása, de nem is volt ablakon kidobott pénz, mert szórakozást nyújtott. Akkor van baj, ha valaki hitelre vesz tévét, mert tovább nyújtózkodik, mint ameddig a takarója ér és negatív hasznot, vagyis veszteséget termel ezáltal saját maga számára.

    Tévére is csak azért költhettem, mert befektettem olyan dolgokba, amik megtermelték azt a hasznot, amit később a tévé vásárlására fordíthattam. Nem fedezetlenül vásároltam tévét. Mivel a tévé nem termelőeszköz, hanem ingóság, ezért csak viszi a pénzt, nem pedig hozza. A milliomosok pedig azért milliomosok, mert nem a tévéjükből teremtik elő a pénzt a vállalkozásaikra, hanem fordítva, a vállalkozásukból szerzett profitból tudnak tévét venni. Este a tévé előtt pedig megnézik a kedvenc sorozatukat, kikapcsolódnak, levezetik a feszültséget egy hajtós munkanap után és ezért másnap újult erővel, tiszta fejjel, friss ötletekkel növelhetik a profitjukat. Innen nézve tiszta haszon számukra a tévé :)

    Egyébként ez nagyon erőltetett példa volt a részedről.