• takysoft
    #6
    Ez prioritás kérdése.
    Nekem is egész combos konfig van
    Core i7 6700 proci
    32GB DDR4 ram
    250 Samsung 850 SSD
    4TB WD Red vinyó
    Sapphire Radeon RX Vega 64 Liquid Cooled videokari
    Gigabyte mechanikus billentyűzet
    Logitech Proteus egér
    LG UHD 4K IPS freesync monitor
    Logitech Z625 hangszett(optikai kábelen)
    Microsoft Xbox One controller + playcharge kit + usb wireless adapter
    Ha most ez hosszú évek gyűjtése, de ha így egyben kéne kifizetni, akkor bizony nem állna meg 700 alatt
    És ehhez még nincs hozzászámolva az 150 ezres ergonomikus szék, amit legalább annyira a konfig részének érzek.

    Miből telt rá?
    Nincs kocsim :D Se gyerekem.

    (meg szoftverfejlesztő vagyok az Ericssonnál, de az részletkérdés)

    Konkrétan bárki, de bárki, akinek van kocsija, valószínűleg többet költött rá, mint én számítógépre. És a géphez nem kell benzin, meg a meghibásodás is ritkább.

    Szóval ja. Van aki utazgatni szeret. Van, aki hegyet mászni. Van aki bélyeget gyűjt. Van, aki kocsira költ. Van, aki lakástörlesztőt fizet. (sajnos én is)

    Aki pl örököl egy szép lakást, és nem fizet havi 60-100 ezer forint törlesztőt hitelre, az fél év alatt csak abból összespórolhat egy ilyen konfigot(vagy hasonlót... mert azért a 4K még nem annyira mainstream manapság)

    Nekem a videojáték a hobbim. Nincs kocsim, nem gyűjtök bélyeget, nem dohányzom (mert napi 1 doboz cigi se 10 fillér), stb.

    Hidd el, akinek nem prioritás, az milliós fizetésből se vesz ilyen gépet.
    Akinek meg szenvedély, az teszkós munkából is összespórol egy jó gépre (i7 helyett i5, meg vega helyett mondjuk gtx1060 és fullHD moonitor, de amúgy hasonló komponensek)