• Sequoyah
    #20
    Biztos nem rasszizmus, mert nem tobzodnak a munkanelkuli fekete programozok sem. Eleve ilyen kevesen vannak.

    Hogy hulyek lennenek hozza? Ahogy nezem a statisztikakat, nem az IT-ban vannak kevesen, hanem ugy altalaban a STEM teruleteken. Mas, szinten nagy tudast igenylo teruleteken viszont vannak feketek boven. De nem talalok objektiv ervet az ellen, hogy hulyek lennenek a mernokseghez, de nem hiszem hogy ez lenne a problema. Mert kozuluk azok, akik belevagnak, azok viszont semmiben sem szegyenkezhetnek a nem feketek mellett.

    Innentol maganvelemeny, de szerintem kulturalis okai vannak. Bar rengeteg fekete tanulja ki magat es lesz sikeres es elismert, de ugy altalaban ezt meg mindig kitoreskent elik meg. Viszont ha valaki ki akart torni USA-ban, es megmutatni hogy o mire kepes, akkor nem a STEM teruleteket valasztja, hanem ugyved, penzugyi szakember vagy orvos lesz (vagy vallalkozo). Ezekre felneznek az emberek.
    A mernokseg es tudomany az inkabb csendes siker, inkabb azok valasztjak akiknek a tovabbtanulas az termeszetes, csak az a kerdes, hogy mi legyen beloluk.