• defiant9
    #139
    "Csakhogy teljesen más példa volt az előbb"
    A UX fa arra volt példa ahogy a fajok eredete egy közös őstől kiindulva hogyan ágaznak szerte. Egyébként az általd változó felvételnek megfelelő
    Object class inheritance
    -nak is van evolúciós analógiája, itt is ugyanilyen superclass,class,sublcass,... osztályokba szerveződés figyelhető meg. Szerintem az univerzum egyik legmegkapóbb vetülete amikor ugyanaz a minta felbukkan látszólag távoli dolgokban is, én legalábbis nagyon szeretem ezeket felfedezni:)
    Az életjáték pedig inkább arra hogy virtuális, digitális világ is mutathat életre jellemző tulajdonságokat.
    Én úgy érzem mindenféle hátsószándék nélkül használtam ezt az életképes szót, a értelemző szótár megengedi az én értelmezésem is. Ez van, ilyen választékosan tudok fogalmazni:)
    életképes melléknév
    1. Olyan <személy, állat, növény>, aki, amely elég erős, alkalmas arra, hogy életben maradjon. Életképes csecsemő, sarjadék, utódok.
    2. (átvitt értelemben) (Külső) segítség nélkül is fennmaradó, fejlődésre képes. Életképes mozgalom, párt; életképes gazdaság; életképes iskola; életképes vállalkozás.
    3. (átvitt értelemben) Vmely cél érdekében hatékonyan felhasználható, jól hasznosítható. Életképes eszme, gondolat, ötlet, terv.
    életképesség.