• takysoft
    #12
    No, annak amit írsz, egyetlen szavába sem kötnék bele, mert teljesen igazad van.

    Én csak azt mondtam, hogy a Facebook nem azért van monopol helyzetben, mert szerencséje volt. Hanem mert ez ilyen ágazat. Bárki is lenne itt a király, az monopol helyzetben lenne. Ennek van egy olyan hatása, hogy ha bárki más felemelkedik, az nem osztozni fog a Facebook-kal, hanem eltemeti azt. Mindenki azt szeretné, ha mindenkit megtalálna ugyanazon a platformon.

    Egy állam technikailag képetelen lenne felvenni a versenyt egy céggel, mint pl a Facebook.

    De egy cégtől meg azért elég limitáltan lehet ám olyasmiket várni, mint tudatos felelősségvállalás. A Facebooknak a buborékokra a fennmaradásához van szükség. Azért nem 10 fillér át azt a sokmillió petabyteos rendszert fenntartani...

    Hidd el, az, hogy ebből párezer ember pofátlanul meggazdagodik, pénzügyileg marginális ahhoz képest, amennyibe a rendszer fenntartása kerül.

    Szerintem amit félreérthetően írtam.... hogy én is látom a problémákat, amiket leírsz. De ezek a problémák nem feltétlen a Facebook, hanem a piac hibája

    De a piac se fog változni... az emberek most választottak meg egy Trump-ot, aki épp arra készül, hogy eltörölje a párizsi klímaegyzeményt...

    Szóval a világ épp arra megy, amerre a nép akarja.
    Na EZ a baj... mi vagyunk a hülyék. A fogyasztó...

    Mert a Facebook buborékinak népbubító ereje megkérdőjelezhetetlen.

    Ez ilyen öngerjesztő folyamat...

    Népokosító öngerjesztő folyamat bezzeg nincs XD