• gforce9
    #48
    Én úgy látom az ügyfélkörömben, hogy azok esnek ki és mennek csődbe, akik eddig nem jártak kicsit se egyenes úton és , most, hogy zárogatják be a kiskapukat már nincs pénz. Az én adóm mindig is ennyi volt, mint eddig vagy több. De sok cég kijátszotta régebben áfával, ezzel azzal. Most sokuk beszívta. A másik típus aki csődbe megy, legalábbis itt Tiszán innen, azok, akik szarba se nézték a munkavállalót rendszerváltás után. 4 órába bejelentés vagy fullfeketén a szart is kihajtva belőlük. Ez azt eredményezte hogy rengetegen külföldre mentek dolgozni vagy dunántúlra, főleg az értelmesebbje. Aztán most, hogy már nem kap szarér hugyér melóst, csak ha megfizeti, be is zárnak a picsába, mert arra épült az egész vállalkozásuk, hogy 80-ért 3 műszakozót talál minden ujjára 20-at. Hát nem. Ezeket a cégeket nem sajnálom. És a tönkrement cégek zömét ezek teszik ki, legalábbis az ügyfélköröm alapján. Én dolgoztam amúgy a másik oldalon is lehúztam 9-10 évet cnc programozóként - marósként. 2-3 műszakban farigcsáltam a vasanyagot sokáig.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2017.02.22. 15:06:40