• bdzsana
    #4
    Az amerikai tömeglehallgatásról kiszivárgott dokumentumok alapján nem csak bűnüldözésre használták a megszerzett adatokat, hanem zsarolásra és üzleti titkok megsértésére.
    De olyan módon működhet, mint a házkutatás. Esetenkénti bírósági engedéllyel. Persze felmerül a kérdés, milyen titkosítás az olyan titkosítás, amihez szolgáltató azonnal hozzá tud férni, amikor elvileg ehhez csak a kliensnek kellene tudnia hozzáférni. Semmilyen.

    A fényképezésről meg annyit, hogy ha lemegyek a boltba tejért, akkor az azt jelenti, hogy le akarok menni tejért, nem azt, hogy valaki fényképezgessen és ki tudja mire használja a képet. Mondjuk felrak a napiszarra (vanmégilyen?), mert zokni szandálban vagyok, vagy a Tesco promócióban szerzett Fila táska van a hátamon. Ugye ilyen is volt..
    De ha csak egy sima más - nem egymást kifikázó - oldalra rak fel, akkor sem akarok oda felkerülni, mert én csak egy k.rva tejért mentem le.
    Mindenesetre ha ma készít valaki egy fotót az nagy eséllyel az interneten fog kikötni, amit nem biztosan akarok.


    Utoljára szerkesztette: bdzsana, 2017.02.07. 15:46:52