• defiant9
    #25
    "Dehogy beszélünk egy korábbi bolygóról, erről csak te beszélsz"
    It is over 200 kilometers in diameter and contains a little less than 1% of the mass of the entire asteroid belt. It is thought to be the exposed iron core of a protoplanet

    "Másrészt, nem szétesésről beszéltem, hanem a tömörségéről, aranyapám!"
    Repedésekről beszéltél. Ez nekem arra utalt hogy a stabilitását kérdőjelezted meg. Amennyiben nem ez volt a célod akkor írd le hogy miért kellett ezt és a különböző nyírófeszültségeket említened.
    Szerintem tömör/stabil lesz, ez a legvalószínűbb.

    " A Földnek tudtommal nem vékony és nem ritka a légköre, megint mellébeszélsz"
    Úgy írtam hogy relatíve. Egy 200 km átmérőjű vaskrumpli számára ez a gáz halmazállapotú közeg vékony és ritkás. Ahogy írtam nagy része még az űrben van amikor az alja már a felszínen, sűrűség különbséget pedig jobb nem is említeni.

    "Tehát nem tudod kiszámolni. Maradjunk ennyiben. Köszi."
    Azt ki tudtam számtani hogy mekkora energia kell ahhoz hogy kb. duplájára gyorsuljon. Azt természetesen elismerem hogy nem tudom hogy egy pontosan megtervezett röppályához mennyi kellene. Amit írtam annyi szinte biztos hogy kell.
    Kiszámolni meg te sem tudod. Köszi.
    A NASA ki tudná, úgy hogy hónapokig osztanak szoroznak a szuperszámítógépeikkel.