Egosoft X4
  • TokraFan
    #6337
    "Az X4 irányítása alapból bonyolultabb, mint az Elite volt. A menedzselést nem fogod megoldani egy hotas-szal. Ahhoz kell az egér, adott esetben a billentyűzet."

    Ez igaz, nekem is billentyűzetről megy egy csomó minden, és az egér sem kihagyható (bár a hotas-on van egy egérműködést kiváltó mini ball). Viszont a repülés és a harc az HOTAS, mert ott egérrel nekem a nettó kínszenvedéssel egyenértékű az egér használata. Az összes komolyabb szimulátorban így van ez, repülni, illetve a repülés közben elérhető dolgokhoz nagyságrendekkel jobb egy HOTAS, de persze ez is olyan, mint a kontroller. Van aki anélkül nem tud játszani, mások meg kezükbe sem veszik. Egy biztos. A HOTAS úgy jött létre, hogy lemásolták a real repülő eszközök vezérlőit, mert így írányítják a repülőgépeket, vadászgépeket, és egyebeket is. Ez az optimális vezérlő eszköz ezeknél a járműveknél, így PC-n is közelebb kerül az ember a valósághoz, ha ezt használja. A hely kérdés más lapra tartozik, az nem a vezérlőt hibája, ha nincs elég hely hozzá. Nekem pl. nincs kormányom, szintén amiatt, hogy sok helyet foglal és billentyűzettel irányítom az autókat bizonyos játékokban. De ettől még tény, hogy kormánnyal lenne az igazi és valósághű élmény.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2022.12.20. 19:03:15