• Skylake
    #7
    Teljesen megértem a dolgot. Erre szokták mondani, hogy a k*rvának megy, ne csodálkozzon, ha ehhez a szerephez kapcsolódó bizonyos tevékenységek bekövetkezhetnek vele. Ugyanez vonatkozik az IT-re is. Rossz hírem van: egyre nagyobb mértékben. A nemtudás kihasználása pedig szükségszerű, és létfontosságú a cégek részéről, ha azzal saját piaci pozícióik megtartását vagy javítását segíti elő (illetve lehetővé tesz nemzetbiztonsági igények maradéktalan érvényesíthetőségét, de ezt nyilván le*szarjuk). Sajnos, ha az informatika egyre jobban átszövi az életet, a digitális kompetenciák hiánya és ezek elutasítása körülbelül ahhoz fog hasonlítani, mintha teszem azt innen a szerverszoba mellől felemelve a s*ggemet próbálnám azt elhinni, hogy képes vagyok azt és ugyanolyan teljesítménnyel megtenni, amit mondjuk valamilyen elit katonai alakulat katonái képesek megtenni sok év szakadatlan kiképzés után. Nyilván nem fog menni, és nem is várhatom el, hogy menjen. (Én eredetileg bölcsészként kezdtem, most pedig egy igen jelenetős multinacionális cég rendszermenedzser csapatában dolgozom 3 éve. Nem bántam meg – főleg összetolva mindkét helyről szerzett tudást.)