• Strayhand
    #77
    Egyébként félreértés ne essék, teljesen egyetértek abban, hogy az új rész SOKKAL jobb is lehetett volna, SOKKAL de SOKKAL jobb... Nem értem, miért kellett ez az Ep. IV remake feeling, ami nyilván tudatos, de nem értem, miért nem lehetett új dolgokat írni. Ez a "mert így kevesebb kockázatot vállaltak" duma szerintem hülyeség. Pont hogy FOLYTATÁST vártak a rajongók, nem ugyanazt... Meg sokminden másban is egyetértek, csak ezt a nagy ízekre szedést találom viccesnek, mert ugyanezt simán meg lehet csinálni a régi filmekkel is... Pl. kitől tanult meg Luke fénykardozni, ha olyan nehéz vele bánni? Miért ne tudhatna bánni Rey az erővel, ha Luke is tudott. Pl. folytogatja(!) Jabba őreit, ill. az elmetrükköt, amit utána használ, is kitől és mikor tanulta? Meg aztán ugye ott vannak az olyan ordító és alapvető dolgok, mint a rohamosztagosok "precíz" lövései (de mondhatnánk a Jabba hajóján zajló harcot is, ahol a mai napig nem tudom, mire céloztak azokkal az ágyúkkal Jabba emberei...), vagy hogy miért nem Solo lőtt először eredetileg, és Greedo miért a feje mellé lőtt, meg ilyenek.:) Millió és egy dolog, komolyan nem értem, hogy lehet az ilyeneket számon kérni az új részen anélkül, hogy a régit ne vennénk elő... Persze az új részben az ilyen csorbákat ki lehetett volna köszörülni...