• Strayhand
    #74
    Ha jól emlékszem, akkor az eredetiben is parsecet mond Solo ugyanúgy Luke-éknak amikor összeülnek a kocsmában... De ha már itt tartunk, ebből kiindulva beszélhetnénk arról, hogy az Ep. IV gyakorlatilag 1 nap alatt lejátszódik, míg az Ep. V. is max pár nap alatt, Luke ez alatt lesz képzett jedi, hiszen a VI-ban amikor visszatér Yodához, az már nem tud neki mit tanítani, szóval nem tudom, hogy pl. fénykardot hol tanult meg készíteni... (és közben nem járt Yodánál, mert csak akkor vonja kérdőre, hogy Vader tényleg az apja-e).:) És miután Yoda mondja hogy nemsokára megpihenek, pár perc múlva meg is hal.:D Az egész trilógia idővonala egy vicc. Ez az R2-s magyarázkodás meg ugyanolyan, mint ahogy az új film kedvelői is meg tudnak neked mindent magyarázni. Persze, felpattog a lépcsőn, meg átpattog a kősivatagon. Meg a Dagobah mocsarának az alján is simán elgurulgat.:) Az erdő meg nyilván tele van ösvénnyel, hiszen az ewokok eleve odaépítették azokat a burtálnagy csapdákat vész esetére, stb. stb... Sorolhatnánk napestig a vicces dolgokat a régi trilógiából. Ne érts félre, nekem is az a kedvencem, de ezzel együtt szerintem már eleve az túl van misztifikálva, és az új filmet egy ilyen túlmisztifikált, valótlan képhez hasonlítod.
    Utoljára szerkesztette: Strayhand, 2015.12.30. 13:23:26