• Irasidus
    #18
    Ebben igazad van. Ott van Michio Kaku aki annyi ökörséget összehord a tv-műsorokban, hogy gimiből vágnák ki ezért. Ez sajnos előfordul, és szerintem is nagy baj, mert Tesuot iszonyatosan összezavarják ezek a butaságok. De ő nem erre gondolt, ha csak nála nem ezek a műsorok jelentik a tudományt...

    No, igen a csalások. Mivel emberek űzik, ezért mint az élet bármely területén itt is elfordul. Viszont ezek a tudomány állandó kritikájából fakadóan csak ideig óráig működnek, és éppen a csalások leleplezése bizonyítja, hogy hatékony a szűrő. Én is mindig a csalásokat szoktam példának hozni arra, hogy mennyire jól működik ez a szűrő. Ha végignézed a tudományos csalásokat, csak részletkérdésekben próbálkoznak, soha nem dőlt meg egyetlen alappillér sem, mivel minél nagyobb a tét, és minél több kutató dolgozik rajta annál lehetetlenebb ezt véghezvinni. Ma már csak is olyan területeken lehet csalni (mert ez a szűrő is fejlődik), ami a fő kutatási területektől nagyon messze van, részletkérdés, és mondjuk van a világon 5 kutató aki azzal a témával foglakozik. Előbb utóbb ott is kiderül, de ez nem sok vizet zavar. Viszont nagyon nem éri meg csalni, mert onnantól nincs presztízse a kutatónak és már azt sem hiszik el, ha kérdez, és mehet utcát seperni mert senki nem fogja alkalmazni. Ez nem jó játék, igen kevesen merik űzni, és csak jó távol a szakmai össztűztől.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.11.17. 00:30:03