• Dewri
    #9
    Olvastam egyszer én is róluk, hogy mi is az alaptézisük, valami félelmetes baromságnak tűnt már akkor is. A legtöbb idióta szekta megmarad kicsinek, vagy feloszlik, de ezek? Nem értem hogyan lehet erre építeni és világméretűvé duzzasztani egy ember agyszüleményéből kinövő szektát, ami tele van gazdag és befolyásos emberekkel is. Iszonyat profi lehetett az alapító, valamit nagyon jól csinált... De ez már tényleg a legalja. Miért ennyire ostobák az emberek? Miért nem gondolkodnak, néznek a dolgok mögé, mérik fel a különféle lehetőségeket, miért állnak be birka módjára mindig valamilyen ideológia mögé és szajkózzák onnantól azt, mintha az ő véleményük lenne, pedig nem az... És nemcsak a vallás, bármiben így megy, politika, sport, stb...

    Ezért ilyen a társadalom, mert az ilyen birkának azt mondják, hogy gyerünk, le kell ölni a szomszéd ország birkáit, akkor mennek és leölik őket. Pedig csak el kéne gondolkodni, hogy miért is kéne őket leölni, mikor nem is ismerik, nincs is baj velük, stb, csak azért mert valaki mondja? Eh...