• Ragnaar
    #145
    Ez az egyik része a 'problémának', te egy kicsit túlreagálod, túl komolyan veszed a jelenséget (lehet, hogy fizikus, vagy matematikus vagy?). Van aki trollkodik fórumokon, ezt sem tudod megváltoztatni. És akit érdekel a téma az úgyis igyekszik több forrásból tájékozódni. Egy ilyen fórumon elhangzottaknak társadalmi hatása nem nagyon van, hacsak nem az hogy igény szerint érdemes tovább tájékozódni egy témában. A gyerekek megfelelő tájékoztatása pedig szerintem a szülők és a pedagógusok felelőssége. Igazság szerint mindenki maga döntheti el melyik elméletet választja és miért (vagy gyerek korban a szülei). Hiába bizonyítod, vagy állítod egy hívőnek, hogy nincs Isten, attól ő még valószínűleg ugyanúgy hívő marad, ha azt választja.

    gforce9
    Persze nekem hiába magyarázza egy matematikus, vagy fizikus, hogy ugye, hogy milyen szép és egyértelmű a 10 oldalas levezetés, mert én nem foglalkozok napi szinten matematikai problémák megoldásával. Az előadássorozatban meg is említik, hogy a komoly matematikai részt hasonlatokat fogja helyettesíteni, vagy szemléltetni, hogy haladósabb, és egyszerűbb legyen, és ne képletek, meg levezetések megoldásából álljon az előadássorozat.