• dyra
    #23
    Én szeretnék egy átlátható világot. Nyilván ez egy utópisztikus elképzelés, túl sok embernek érdeke, hogy zavaros maradjon a víz. Ennek egy kis szelete a nyílt forrású programok. Az elvárást én ilyen módon értem lehet rossz a kifejezés akkor mondjuk igény lenne rá. Jó pár éve ténykedem én is az IT-ben. Van egy informatikai vállalkozásom is. két laptopom van, az egyiken Windows 7 fut a másikon Lubuntu 12.04. Az az igazság mindkettőn eltudom végezni a munkámat, a Win 7 az egyik cég miatt van akinek bedolgozok, náluk ez előírás. Persze én powerebb user vagyok mint az átlag, demondjuk az elmúlt 10 évben egy iskolában vagy önkormányzatnál nem láttam komolyabb próbálkozást a nyílt forrásra váltásra. Max a könyvtári olvasói gépeken láttam Debianokat. Egyszerűen nincs törekvés rá. Miközben mint "szakember" látom, hogy az irodai munkák nagyon nagy többsége elvégezhető Linuxon is. Továbbá hiszem azt, ha egyszer a Magyar állam esetleg egy saját Állami és önkormányzati Linux fejlesztése mellé áll, akkor az hazai munkahelyeket fog teremteni miközben hosszabb távon az ország pénzt is spórol. Naivság tudom. De én látok benne lehetőséget és fantáziát is.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2014.08.21. 10:23:07