Beyond - Two Souls (Quantic Dream)
  • Hoz_Hun
    #358
    Kicsit OFF

    A hétvégén végére értem a "Heavy Rain"-nek. Tényleg ütős játék remek történet. Ám, ha választanom kell egy paraszthajszállal nálam a "Beyond Two Souls" nyerőbb. Amiben a HR tagadhatatlanul jobb: döntési rendszer, döntések hatása a későbbiekre és súlya. A sztori ha talán nem is jobb, de SOKKAL jobban van tálalva. A felépítése és végigvezetése sokkal logikusabb áttekinthetőbb mint a BTS-nek. Így aztán a vége is jócskán üt (én komolyan meglepődtem a végén). Az irányítás is jobb de csak egy hangyányival. A BTS-nak az "interaktív" verekedős része nekem nem tetszett. Néha nem lehet eldönteni merre mozdul a karakter. Ellenben a HR-ben izgalmas reflexjáték. Sajnos pár helyen kicsit túl komplex is, de hát azt hiszem erre van kitalálva a nehézségi szint (bár a válaszolási idő rövidsége és a válaszok remegése, kavarás nagyon dühítő a HR-ben).
    Mindennel együtt így is a BTS jobb nekem. Ez elég egyéni dolog, a BTS alap sztorija nekem nagyon bejött. A színészi játék/szinkron is erősebb. Amiben még jobb (számomra) az a környezet. A HR az végig egyhangú, szürke városi esőben játszódik (értelemszerűen!!), de hát ez kell a nyomasztó hangulatához. Viszont a BTS néhol szemet gyönyörködtető tájai nagyon tetszettek. Ez nem hiba a HR felé, inkább csak egy kis pozitívum a BTS számára. Mint ahogy az is, hogy a BTS jóval kevésbé nyomasztó, nem telepszik úgy rá a játékosra.
    Szóval nagyon jó játék a "Heavy Rain", de a Beyond egy nagyon-nagyon kicsivel jobban bejött.
    Ja és azaz egy darab DLC a HR-hez kicsit csalódás volt a rövidségével. Nem rossz, de marha rövid.

    ON