• Balumann
    #145
    "szomorú, hogy még mindig nem sikerült válaszolnod hited egyik alapvetésére, hogy:
    "hogy milyen paraméterek alapján tekinthető valami teljesen igazoltnak, és mi nem""

    Továbbra sem értem, milyen paraméterekre gondolsz (szerintem te sem, csak próbálsz értelmetlen kérdést feltenni, hogy ne lehessen rá válaszolni, és megerősítsd a hitedet).

    Darwin evolúció-elmélete (még viszonylag több hibával) mondhatni részben igazolt elmélet volt, amikor megírta. Akkor őrültségnek is tartották, amíg helyességét nem igazolta, pontosabban kiegészítette a genetika (öröklődés, mutációk folyamata), paleontológia (ma már kihalt, de átmenetet jelentő fajok), matematika és számítástechnika (evolúció szimulációk, modellezések, géntérképek). Ezt ma már mindenki teljesen igazoltnak tartja, és nincs más elfogadható (ellentmondásmentes, bizonyítható) magyarázata az élővilág átalakulására.

    Részben igazolt amit belinkeltem, a vízimajom-elmélet, sok tulajdonságunk kialakulására magyarázatot ad, viszont nem találtak olyan múltbeli igazolást, ami ezt bizonyítaná.

    "erős vár a te hited, ugyebár... :x"

    Nem. Én nem hiszek semmiben továbbra sem. Azt fogadom el helyesnek, amire tudományos úton lehet következtetni.