Szélesvásznú zombiapoklaipszis.
  • RedRiot
    #112
    Számomra is kellemes csalódás volt, gyengébbre számítottam. Valóban nem sok köze van a könyvhöz - adaptációként megbukik, de látványos és szórakoztató akciófilmként jelest érdemel.
    Nagyon jó hogy nem ült le a cselekmény egy percre sem. Nincsenek hosszú fejtegetések arról hogy milyen szerveket támad meg a vírus, hogy pontosan milyen élettani állapotban vannak a zombik - az ilyen áltudományos fejtegetések (idegesítő nerd tudóskarakter!) más zombifilmekben is csak arra "jók" hogy megtörjék a cselekmények sodrását. A WWZ készítői kikerülték ezt a csapdát.
    A látvány hibátlan: hatásos kamera-szögek, erős CGI - nincs erőltetett felturbózás idétlen színes szűrőkkel, képregényszerűen kontrasztos képekkel. Valahogy olyan életszagúvá, hihetővé válik amit látunk.
    Ami nekem negatívum volt hogy Pitten kívül nem igazán vannak karakterek, kidolgozott figurák.
    Posztapóka szálból magam is elviseltem volna kicsit többet, de mindent összevetve jó a film. (Azért az Elysium szerintem lenyomja majd.)
    Szinte biztos hogy lesz folytatás - abba talán majd a készítők kicsit többet merítenek az eredeti regényből.