• Macropus Rufus
    #21
    azért szerintem az SSD-nek még nagyon sok hiábja van ahhoz, hogy fel tudja venni az árban és minőségben a versenyt a hagyományos hdd-vel.
    Az Intel egyik leírásában az áll, hogy napi 20Gb írásával az SSD max. 5 véig fog menni. Ez a kisebbik gond.
    A többi itt van

    jelneleg az SSD nem igazából jó tároló hosszú távon. Viszont a vinyók is fejlődnek. Igaz telefonban nem lesznek (bár én emléxem olyan Nokia szériára amiben HDD volt. Nekem is volt 20Ft-os nagyságú HDD-vel szerelt pendrive-om)

    100TB-os HDD
    a vinyók már 100TB-nál járnak, az SSD -k 1-2TB-nál és azok is megfizethetetlen árban vannak. Az SSD nagyon jó arra, hogy az OS fusson rajta, de nagymennyiségű adatok tárolására alkalmatlan. Egy 50-60Gb-os ISO film tárolására, esetleg nyers film vágásra teljeséggel használhatatlanok. (lásd első linkemet)
    A 100TB HDD ára elenyésző az 1TB-os SSD-k több mint 600k árához képest
    1TB SSD

    2TB SSD
    ennek az árát egy oldalon 5000dollárba határozták meg (több mint 1millió forint)
    Ja és ami a lényeg: ennek a rohadt drága SSD-nek is pontosan ugyan azok a gyerekbetegségei vannak mint az 50ezer forintos 256GB-osnak.