• uwu420
    #24
    A szilárdság nem függ semmi ilyesmitől. Az állandó.
    Amire te gondolsz szerintem a rugalmas tartomány tartaléka.
    Egyébként a nagyon rugalmas anyagokkal nehéz biztonságos építményeket csinálni, sokszor a képlékeny viselkedés kedvezőbb.

    A nyúlós anyagok nem forradalmasítanak semmit, tök mindegy mekkora szilárdságuk, nem véletlenül nem építenek műanyagból semmit, azokkal is az a baj hogy nagyot nyúlnak, bár azok még emellett gyengék is.
    Már az alumínium is olyan, hogy túl kicsi a rugalmassági modulusa, pedig a tömeg-szilérdség aránya jobb mint az acélé.

    A kompozitok közt sincs az acélhoz fogható anyag.
    Balázs L. György a BME építőanyagok tanszékén rengeteget foglalkozik ilyesmivel, ha nem csak felületesen érdekel a téma, az ő munkája után érdemes kutakodni. Nem kevés kutatás áll ám az új anyagok alkalmazása mögött, próbálkoznak, de én úgy látom nemigen lesz áttörés, pedig a szénszál ígéretesnek tűnhet sok szempontból.

    Én nem tudom mennyi lehet a pókselyem rugalmassági modulusa, de mikor rámragad az az érzésem nem túl sok. Emiat az építőiparban felejtős függetlenül attól hogy mi a te véleményed, meg hogy miket képzelsz az építőanyagokról.