• Tinman #7
    Elmondom én hogy látom:

    A kép a műértők között azért érhet annyit, mert a természetben az egyenes vonalak nem igazán jellemzők. Mondom, ezt én gondolom, nem tudom, hogy így van-e.

    Viszont!

    Aki életébe dolgozott már kint a szabadba az rögtön látja:

    - kaszált, gondozott gyep

    - emberi kéz alkotta járda (vagy kerékpárút)

    - a fű és a járda találkozása csak rövid ideig marad szép... rendszeresen tisztítani kell a járda és a gyep találkozását, mert a gyep "ránő" a járdára

    - az első gyep sávban ott egy eldobott pzs vagy egyéb szemét + vakondtúrások/egyenletleségek is láthatóak az első 2 gyepsávban

    - amire még mindig nem tudok rájönni egyértelműen az a belvíz vagy homok ami a kép közepén dominál... az kétségkívül érdekes, de én hullámzó belvíznek, vagy kissé megáradt pataknak látom

    - ahogy arra sem tudok rájönni, hogy az a műanyag narancsszínű lófax az micsoda a kép bal oldali részén a 2. gyepsáv és a víz találkozásánál?

    - a vizet követő homoksáv messze nem egyenletes vonalon halad, aki annak látja húzzon el szemészhez

    - az utolsó (legfelső) gyepsávon bal oldalon látható egy feljáró/lépcsősor, mely szintén durva mód megtöri az amúgy is kissé billegő harmóniát

    - a felhők szinten nem követik az egyenes vonalakat, látszik, hogy két felhő találkozása vagy szétnyílása van éppen folyamatban

    Ez a kép az emberi beavatkozások nélkül még a jelenleginél is átlagosabb tájképet mutatna.

    Ilyen érzéseket kelt bennem a kép: üresség, unalom, és minduntalan Hollandia ugrik be... a gyep ázott latyakos, rá nem mennék.

    A szemetet meg valaki szedje már fel! -.-

    976 millió forint... faxomat azt.