• gforce9
    #25
    Itt az SG-n valahogy mindig összegyűlnek azok, akik szerint ez a jövő, de mikor általánosságban kérdezek meg embereket erről, mivel ezen a területen dolgozok, általánosságban azt mondják, hogy nem kell nekik. Egyébként nekem sem kéne semmiféle felhő alapú szolgáltatás. Majd én azt tudom, mit hogyan érek el és nem okoz fáradalmat, hogy párat kell kattintani pluszban. Fura, hogy a kényelmi szempontok alapján döntenek privát, céges infók tárolásáról az emberek. Én nem tenném. A netkapcsolat pedig nem csak nálunk hanem máshol is bizony meg szokott szakadni, tönkre szokott menni órákra, napokra. Ráadásul a kliens és a felhő között is túl sok a hibalehetőség. Elszállhat a helyi kábelközpont, DNS szerver hiba mint ami emlékezetem szerintem nemrég volt. De lehet arra is példa, hogy kap a felhő egy szép kis ddost. Túl sok hibalehetőség túl sok kézben. Ha nekem elromlik a gépem a másikon tudok dolgozni, mert biztosági másolatom van. Ha meg van nekem is másolatom és meg tudom oldani, hogy elérhető legyen bárhonnan, ha nagyon az kell, minek nekem azokat a dolgokat felhőben tárolni, amely dolgokat csak itthonról akarok elérni? A munkák javarésze ilyen szinte mindenhol.