• kvp
    #69
    Az automata auto elterjedese olyan lehet mint amikor levaltottak a lovakat az autok. Egy ideig egyutt jartak, de ha ma felmenne valaki az autopalyara egy loval akkor eleg gyorsan zavarnak le onnan. Ugyanigy szorulhatnak ki az embervezette jarmuvek szepen fokozatosan, mivel ha tenyleg 200 korul mozognak az automata jarmuvek es 10 centi kovetesi tavval, akkor az ember vezette autot tobb szaz meterre fogjak elkerulni, vagy minden automata auto beall egy biztonsagosabb (pl. 10 km/h-as) sebessegre. Egy ido utan majd senki sem mer automata autok kozze kezzel vezetett jarmuvel menni.

    Egyebkent en mar vezettem autot, lovat, villamost es lanctalpas jarmuvet is, es jelenleg egyikhez sincs engedelyem. Ebbol a lo volt a legokosabb, mivel nem ment arra amerre nem biztonsagos (pl. altalam eszre nem vett drotkerites elott automatikusan megallt), mig a lanctalpas a legelvezetesebb, mert ott nem nagyon szamitott hogy mi kerul az utjaba (egy hasonlo keritesen torteno atmenetelt csak utolag vettem eszre). A villamos jo poen, de tenyleg 1 dimenzios, mert nincs mit felrerantani ha valami vagy valaki szembejon. Az auto pedig kenyelmes, de ha az ember nem az amerikai 50-es uton megy (mentem, nagy elmeny), akkor jelenleg nagyon oda kell figyelni. Egy automata auto arra jo, hogy a kozponti utvonaltervezes miatt olcsobban, gyorsabban es balesetmentesebben vigye el az embert oda ahova menni akar. Aki pedig vezetni akar az elmenyert, az megteheti a kozforgalomtol elzart helyeken, mint ahogy manapsag mar lovagolni is szinte csak ilyen helyeken lehet.

    ps: Gyalogos szabaly: Nem szamit hol megy at az ember, nem szamit a lampa szine es allasa, csak az, hogy minden auto alljon vagy tavolodjon az embertol. En zoldnel sem megyek at egy zebran ha egy auto lassitva, de kozelit a zebrahoz, viszont gond nelkul atmegyek atlosan, pirosban, ha minden kozelben levo auto tavolodik a helyszintol. Ezt azota tartom be, amiota kisiskolas koromban egy zebranal elbambultam a zoldnel es nem indultam el. Kb. 4-5 masodpeccel kesobb a lampanal allo autoba teljes sebessegel ment bele egy masik hatulrol, majd azt belokte a zebra utan allo busz hatuljaba. Ha elindulok amikor zold lett, pont a meglokott kocsi elott jartam volna...