• narumon
    #61
    "Jó lenne nekem más hely is. Mondj egy jót."

    Ha konkrétan egy országot kell ajánlanom akkor Malájziát ajánlanám kezdetnek, mert;

    1, Kellően fejlett ahhoz hogy európaiként ne kapj frászt, de nem fejlett annyira hogy semmi köze ne legyen ázsiához.
    2, Rengeteg a szép hely, elég nagy ország, van gyönyörű tengerpartja, tradicionális halászfaluja, nyüzsgő metropolisza és fantasztikus hegyei.
    3, A repülőjegy viszonylag drága oda, de ott lenni már olcsóbb mint itthon
    4, Belső saját repülőjárata beszarsz olyan olcsó és minőségi, a távolsági buszok kényelmesek
    5, A távolságok gyorsan leküzdhetők repülővel vagy autópályán busszal.
    6, Körben rengeteg olyan ország van ahova át tudsz ruccani; Thailföld, Szingapúr, Vietnám, Kambodzsa.
    7, Malájzia déli része Borneó, ha van vér a pucádba akkor oda is le lehet merészkedni de az már egy teljesen más világ.
    8, Mindenféle szállás van, az ablaktalan klíma mentes matracos szobától elkezdve a 4-5 csillagos luxus szállodákik, mindegyik töredék áron mint itthon.
    9, Mindenféle kaját találsz, nagyon nagy kínai is indiai kolónia van, nagyon jókat lehet enni. (szemben pl Japánnal).
    10, Rengeteg a látnivaló, a modern dolgoktól elkezdve a tradicionális épületekig minden van.

    "De majd egyszer berágok, eladom a lakásom, és a pénzből elutazok... "

    Én még Malájziában úgy voltam, hogy nem is nagyon engedhettem volna meg magamnak, de én is "berágtam". Nem bántam meg. Aki nem szeret utazni annak ezt hiába mondod, de ezek az élmények már életem végéig velem maradnak akármi is történik. Én úgy vagyok vele, hogy egy újabb kocsiba kifizetett upgrade helyett (vagy ki mire költi a pénzét) inkább ilyen helyekre kell eljutni.

    "Ja, és minden bank robbanjon fel. :D"

    :D