atomjani#89
Narumon. De kényszerítenek, csak nem úgy, ahogy gondolod. Egyes cégek már DOCX formátumban kérik az új dokumentumot. Bocs hogyha nem így hívják az új Microsoft irodai csomag szövegszerkesztőjének a fájlformátumát. Ez az Office csomag már nem megy el a régebbi gépeken, ezért új hardvert kell venni, amit csak az újabb operációs rendszerek támogatnak, amiknek a követelményei sokkal magasabbak, miközben az új Office csomag követelménye is magasabb.
Az ilyen munkahelyi elvárás csak egy a sok közül. Iskolában is jól nyomják és nemcsak ezt.
Ott az Adobe Photoshop, amely esetén is mindig új verzióra kell állni és a magasabb követelmények miatt új gépre kell cserélni. Egy grafikus jobban érzi ezt a problémát.
Persze vannak alternatívák, csak általában azok nem megfelelőek az ember számára.
Ott van maga a böngésző is. Aki internet világában él és a weboldalakat mindig jól akarja használni, akkor az elavult böngészőket le kell cserélni a nagyobb erőforrást igénylő böngészőre, hogy jól kezelje a weboldalakat.
Csak hiszed, hogy az ember nem kényszerül rá új gép vásárlására. A mai fejlesztők egyáltalán nincsenek tekintettel azokra, akik régi gépet használnak és ezért kell nekik is váltaniuk. És igen, lehet minőségi programokat készíteni még a Windows 95-re is. Ha muszáj lett volna, akkor tudtak volna megfelelő javítócsomagot felrakni a rendszerre és nem pedig kidobni 10 új operációs rendszert sokkal nagyobb erőforrások követelményével. És igen, a javítócsomagban például új kinézeti modul a rendszer komolyabb változást hozó javítócsomag is kijött volna. Így mindenki csak azokat a modulokat rakta volna fel, ami a programjainak a futtatásához szükséges és így a gépet sokkal kevésbé terhelné.
És persze így is lenne gépfejlesztés és csere, de nem ilyen gyakran, ilyen drasztikusan és költségesen.
A Microsoft előfizetési rendszerrel túl élne, a hardvergyártók meg a cégeket céloznák meg jobban. Közben a fejlesztések és költségcsökkentésekre is tudnak koncentrálni. Talán a hardvergyártók számára lett volna nagyobb kihívás fennmaradni.
Sajnos a mai világban nem mindenkinek lehet mindig jó gépe és ez a rendszer több sebből is vérzik. A kapitalista világban élünk és nem az ügyfélbarát világban. Ügyes módon a cégek diktálnak és manipulálnak bennünket.