• Cef
    #366
    Nem bagatellizálják el a régi írásokat. Voltak gazdasági feljegyzések, voltak történelmi feljegyzések, ezekről senki nem állítja, hogy nem igaziak. Viszont az irodalmi művek valóságtartalma már kétséges. Persze lehet valóságalapjuk(van amelyiknek volt, itt csak általánosságban mondom), csak nehéz szétválasztani a valóságot a fikciótól. Szerintem meg ők sem fantáziáltak kevesebbet mint mi. Az ilyesmi nem kultúrafüggő, inkább az emberi természet része. Én is inkább a Krétai verzióra tippelek. Valószínűbbnek tartom, hogy Platón egy általa jól ismert katasztrofális eseményből faragott egy kitalált történetet, ami nem is történt a hazájától olyan messze, minthogy tényleg hallott volna egy hiteles történetet egy messzi civilizációról, ami időben és térben is távol esett tőle.

    Elolvastam, amit linkeltél, vannak benne érdekes dolgok, habár voltak benne furcsaságok is bőven. Például, hogy az atlantisz létét bizonyító vázákba voltak rejtve a nagyapja levelei, amikhez ha hozzá akart férni szét kellett törni? Az egyiptomiak elmentek megkeresni atlaniszt és a nagyapjának sikerült megszerezni a térképet amit követtek? Volt nála egy rakat szerinte megdönthetetlen bizonyíték de magánál tartotta? Nekem kicsit hihetetlen. Főleg, hogy rajta kívül ezeket senki nem vette észre? Ráadásul sehol nem találtam, hogy Heinrich Schliemann kereste volna atlantiszt, pedig azt állítja, hogy a nagyapja munkásságát folytatta. De lehet csak én nem voltam elég alapos.