• Cef
    #363
    Nem tudom elképzelni, hogy Atlantisz megtalálása bármiféle komoly gazdasági, társadalmi vagy politikai kihatással lenne. Az átlagemberek hűznének egyet, majd mennének vissza nézni az x-faktort, az atlantiszhívők büszkén vernék a mellüket, a tudóstársadalomban viszont ez lenne az évezred felfedezése és gyökeresen átformálná az eddigi ókorról alkotott képet. De mivel ez már több ezer évvel előtt volt kétlem, hogy komoly kihatása lenne a mindennapi életünkre.

    Az egyszerre robbantak ki civilizációk előzmény nélkül az azért erős. Megfigyelhető, hogy hogyan fejlődött a civilizáció a primitív kis városoktól, egészen a nagy, fejlett városállamokig és így tovább. Nem az történt, hogy egyik nap az emberek kijöttek a sárkunyhójukból és felhúzták Babilont. Hiányos a tudásunk a történelem előtti időkből, de ez nem indokolja, hogy kellett lennie egy szuper civilizációnak. De ha volt, őnekik is el kellett érniük azt a fejlettségi szintet valahogyan. Biztos vagyok benne, hogy voltak olyan civilizációk, amikről nem tudunk, de Atlantisz szerintem nem létezett. Platónon kívül senki nem írt róla. Ha jól emlékszem ő is azt írta, hogy 10 000 évvel azelőtt létezett. Akkor ő honnan tudott róla? Számomra ez olyan mintha 1000 év múlva valaki megtalálná a Mars mentőakció egy példányát, megnézné, és elindulna keresni az idegeneket a Marson, mert ha ez van benne, akkor biztos igaz, plusz olvasta a feljegyzésekből, hogy akkoriban sokan láttak ufót. Elismerem, Trójánál így volt, de egy esetből még nem lesz törvényszerűség. Az ókoriaknak is volt fantáziájuk, ahogy mi is megfilmesítünk történelmi eseményeket fiktív főszereplőkkel, ők is megtették(pl.: Illiász). De mi is írunk kitalált dolgokról, ahogy ők is írtak.