• Balumann
    #209
    Teljesen mindegy, hogy mikor írodott, ahhoz, hogy valamit tudományosnak nevezzünk, megvannak a szükséges paraméterei. Nem arról van szó, hogy nincsenek benne olyan kifejezések, felfedezések, amik akkor még nem léteztek, ezt nem tudom hogy szartad ki, elég érdekes érv a biblia tudományossága mellett :O
    A Biblia nem tartalmaz SEMMILYEN információt, ami alapján meg lehetne érteni bárminek a működését, folyamatát. Ellenben tartalmaz sok történetet, aminek jórésze szintén nem a hiteles történelem feljegyzése volt a cél, hanem az események tartalma, tanulságai, illetve egy hihető egységes világkép kialakítása.

    Igen, a jövőbe látásnak lehetnének ilyen bizonyítékai, hogy kifejezéseket találnunk, amiket akkor nem ismerhettek, de önmagában azért ezek is kevesek lennének hozzá.
    Nagyon sok pszichológus és egyéb kutató foglalkozik ezzel a kérdéssel is, dokumentum filmeket is láttam róla, meg pár éve olvastam is valahol, kétlem, hogy fogok tudni linket adni neked róla. Kénytelen leszel vagy elhinni... ja te ilyenben nem hiszel :D