• levente68
    #129
    A két részlet a Wiki cikkjéből:

    "The Apple A4 is a package on package (PoP) system-on-a-chip (SoC) designed by Apple and manufactured by Samsung."

    "The Cortex-A8 core used in the A4 is thought to use performance enhancements developed by chip designer Intrinsity (which was subsequently acquired by Apple)[10] in collaboration with Samsung."

    Ha figyelmesen végigolvassuk, ellentmondás van magában a cikkben ezen két idézetben.

    Egy biztos, hogy amire én felkaptam a fejem, az az volt, hogy valaki szerint az A4 fejlesztésében a Samsung nem vett részt, holott szerintem igen.
    Ami nem tetszett, hogy a Samsung-ot kissé lekezelve, sima betanított munkát végző beszállítóként képzeli el.
    Ha az ellentmondás fennáll, akkor nem tudjuk, hogy igaz-e a második idézet, mely szerint a Cortex-A8, mint mag teljesítménynövelő tervezését az Intrinsity végezte a Samsung közreműködésével.

    Ha ez igaz, akkor pedig igenis részt vett az A4 fejlesztésében a Samsung és nem csak egy csicska gyártó, én ezen vitáztam.

    Az igaz, hogy narufas-szal évek óta tartó vitáim során felbőszülve kissé ellenséges hangot ütöttem meg és kezdem egy kalap alá venni az Applefan-okat, sajnálom.

    Ha ezt a cikket elolvassuk, árnyalódik a helyzet:

    http://online.wsj.com/article/SB10001424052702303912104575164112770784290.html?mod=rss_Today's_Most_Popular

    Itt azt írják, hogy a korábbi Apple iPhone and iPod Touch készülékekben ARM alapú Samu procik voltak és az A4 már Apple tervezés.

    "Apple had used Samsung microprocessors—based on a design popularized by ARM Holdings PLC—to provide the primary calculating engines in the iPhone and iPod Touch. For the iPad, Apple for the first time designed its own ARM-based chip, dubbed the A4."

    Read more: http://online.wsj.com/article/SB10001424052702303912104575164112770784290.html#ixzz1KXu9Jdei

    Na, ha valaki akarja, boncolgassa a témát tovább, de egy dologban szeretnék megegyezést. A Samsung nem valami dzsunka cég és az SGS-sel csúnyán bizonyította is ezt.
    Ez azoknak szól, akik folyamatosan fikázzák azt minőségileg kifogásokat emelve eléggé nyakatekert és bárgyú, sőt időnként elfogult módon.
    Ezek sose vették figyelembe, hogy azonos, vagy majdnem azonos hardware elemek vannak benne.
    Sokan fikázták az üvegét, mondva, hogy az iPhone4 üvege jobb, közben ugyanaz...