• kukacos
    #41
    "Ma olyan gépeink vannak amiknek a kapacitása még az elképzelhetetlen is felülmúlja az 50 évvel ezelőttihez képest"

    ... és még mindig rohadt messze van az agyunk teljesítményéhez képest. De ez a példa pont azt igazolja, hogy nagyon sok emberi teljesítmény mennyiségi, és nem minőségi kérdés.

    "gyakorlatilag egy közönséges állat intelligenciáját sem nagyon közeliti meg"

    Figyu, én futtattam neurális modelleket. A gépen nagyjából ezer sejtre tudtam lefuttatni azt sok nap alatt, ami a patkány agyában 1.2 millió sejten fut, és sok használt algoritmus a kapcsolatok számának köbétől függ. Tehát csak ahhoz, hogy a patkányt modellezhessem, egymilliárdszor gyorsabb gépre lett volna szükségem. Egy neurális struktúra brutális hardver.

    "Meg tapsikolhatunk a gépnek hogy leggyőzte az embert ebben a versenyben, csak ne felejtsük már el, hogy végülis a gépre csak a fél internetet töltötték rá előtte... Ehhez képest mekkora is volt a versenyzők tudásbázisa?"

    Miután jórészt tényeket kell tudni a versenyben, lehet akármilyen okos egy ember, ha nem tudja mi Amerika fővárosa, magától nem fogja kitalálni. Az érdekesség abban van, hogy a kérdések emberi szintű asszociációs képességeket igényelnek.