• Cefet
    #13
    Teljesen egyet értek Veled, én is leálltam a DVD írogatással.
    Bizonytalan, macerás és drága. A vinyó már most is olcsóbb. 1,5 TB már 16-17K környékén kapható. Persze a fontosabb (nem pótolható) dolgokat több vinyóra is tükrözöm. Szerintem ez ma a legbiztosabb.
    A jövő pedig szerintem egyértelműen a memristor, vagy ReRam technológiáé lesz.
    Táplálás nélkül is "korlátlan" ideig (persze ez majd később derül ki, hogy meddig) megőrzi tartalmát, sokkal egyszerűbb egy cella (mint a Flash), logikai áramkör is építhető belőle, elvileg 2nm-es csíkszélességig levihető a gyártása, valamint az Elpida és a Sharp szerint 10000-szer gyorsabb, mint a mai Flash tárolók. Gyakorlatilag fölöslegessé teszi a merevlemezeket, mert hasonló kapacitást kínál sok nagyságrenddel gyorsabban. Megszűnik a bootolás, vagy csak egy gyors hardver ellenőrzés lesz. Tölteni nem kell semmit, hiszen az a néhány TB ReRam megőrizte a táplálás megszűnésekor lévő állapotot. A mobil készülékeket akár néhány msec idle állapot után szinte teljesen le lehetne áramtalanítani, mert az "éledés" is csak ennyi időt venne igénybe. Nem hangzik rosszul, ugye?