• BaltásRém
    #78
    Csak még 1 gondolat !(hogy azért a cikkhez is kapcsolódjon)
    A "tudákosok" (tudósok) alapfeltevése volt valamikor: hogy hát csak szénhez kötődő szerves molekulák jöhetnek létre ...mer mittom..... - ez lett ugye most megcáfolva.

    Én nem az "ugye megmondtam" -ot akarom most villogtatni, hanem csak ezt:
    És akkor elvonatkoztatnék:
    Valahol, valamikor hallottam valakitől hogy a mittommilyen fizikaelőadója azt mondta, hogy:

    "Az, hogy megjelenjen előtted egy hétfejű, tűzokádó sárkány, bizony nem lehetetlen, tehát esélye nem 0. Igaz kicsi az esélye, kevesebb mint a lottó 5-ösnek, de a lényeg hogyha számszerűsíteni kellene ennek valószínűségi mutatóját, akkor az nem 0" !!!!!!!!!!!!!!

    Ez akkor anno nemérdekelt, de később elgondolkoztatott ,hogy mire akart rámutatni az a bizonyos valaki.

    A lényeg amit levontam, hogy k-vára semmit sem tudonk erről a világról. Eljutottunk odáig, hogy -minket felvilágosulni próbáló embereket- foglalkoztassanak a világ dolgai (fizika), mégis keveset tudunk !!!!!

    Legegyszerűbb példa hogy eloszoltassam a kételyeket:
    aszongyák' , "sebesség = út / idő"
    Ez nagyon jó, tök realisztikus,és beválik a számítás sok esetben !
    De !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Mi a sebesség ?
    Mi az út ?
    Mi az idő ?

    A 3 kérdésre igaz szépem megfogalmazott választ találnánk pl a wikin, de én ezt még mindig felületesnek találom, ezért az utószó:

    Ne állítsanak a tudákosok semmi olyat hogy "lehetetlen", amíg a VÉGSŐ kérdésekre nem találnak választ, másrészt pedig hogy ne csodálkozzanak ha egyes biztosra vett fizikai törvényszerűség megbukni látszik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!