Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • overseer-7
    #189
    hmm.. ez nagyon furcsa.. pár utalás ami furcsa. Bihari az apám vezetékneve és ő is mérnök. Mizsei János meg a tanárom volt..
    ő azt mondta egyszer, hogy én vagy milliárdos leszek egyszer, vagy a börtönben végzem. =)

    Egyszer írtam egy tanulmányt, az úgy nevezett napraforgó solar panelről.. ami követi a nap járását, és mindig optimálisan tartja a beesési szöget.

    max 1000 ft ból megoldható a nap követő elektronikája. + 2 db linear electric motor.. amiket vezérel az elektronika.
    Az elektronika 4 db fényelektromos ellenállásra épül amik egy 4 oldalú kúpra vannak felhelyezve.. amiket az aktív kis fogyasztású elektronika összehasonlít.. 2 db tengelyen.
    Ha az adott pár foto ellenállások között eltérést mér az elektronika... akkor bekapcsolja az adott tengelyre irányozott lienáris motivátort.. elektromotort.
    Addig vezérli amíg a két fotoellenállás egyensúlyba kerül.. és akkor leállítja a motor kivezérlését.
    ..ezt az összehasonlítást.. és kivezérlést állandóan működteti.. kb 100 mW al.
    Ha kell a kapcsolási rajz elküldhetem neked.

    Csak fura, hogy a biharit, és a mizseit említetted... hmm