Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • overseer-7
    #167
    a táp pumpa már benne van a rankine ciklusban..
    mint ahogy az egész ciklus magában foglalja a pumpát.. a radiátort..hőfelvevő csövek az úttestben.
    a turbinát.. amit én inkább reciprocating dugattyús megoldásra cserélnék le.. a nagyobb hőhatásfok miatt.
    aztán meg ott van a kondenzációs tartály is..

    A pumpa tényleg visz el energiát a hatásfokból..
    De mind ennek ellenére is .
    Szerintem... én úgy becsülöm, hogy ez a rendszer nagy tételben.. tehát több millió négyzetméteres naperőművekkel számolva, nagyon olcsó lehet.. nem sok mindent kellene változtatni a már meglévő kialakításon. 3 + dolog lenne csak.. amit olcsón lehetne megvalósítani.. kb négyzetméterenként szerintem 5000 ft os áron.
    ami annyit jelent, hogy nagyon nagyon sokáig.. amíg bomba, vagy valami más erodáció tönkre nem tenné a réteget, a napsütéses órákban átlagosan 1 Kw / óra energiát venne fel a rendszer.. amit valamekkora.. kb 40-50 % os hatásfokkal alakítana át a turbina, vagy a cylinder/piston.

    Szerintem nem hülyeség ez a rendszer.
    Legalább annyit megérne, hogy egy kutató labor megépítene egy teszt erőműt és a gyakorlatban kipróbálni.
    Télen nem nagyon termelne az igaz.. de nyáron meg a nagy útfelület miatt.. nagyon erős termelő lenne.