Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • overseer-7
    #163
    ez az egyik legnagyobb baromság amit láttam..
    solar panel az útra.. Ez kb olyan, mint a napelemmel működő elemlámpa. Semmi értelme.

    Az út gyorsan koszolódik.. és a kosz réteg miatt a fényelektromos réteg gyorsan elveszti azt a maradék kicsi kb 18% os hőhatékonyságát.. és félvezető réteg nem nagyon bírja a mechanikai terhelést.. hiába van rajta védőréteg....
    és.. kurva drága dolog

    Én ennél sokkal jobbat tudok.
    Ha már össze kell házasítani az utakat és az energia termelést..
    én így csinálnám :

    Az út anyagába, felső rétegébe nyomásálló kerámia, vagy fém vízvezetékeket építenék.. minél közelebb a felső réteghez..
    Ez alatt a réteg alatt viszont olcsó kicsi hővezető tulajdonságú szigetelő réteget helyeznék el.. mondjuk valami olcsó tömeg szilikátot.. de olyat ami bírja is a mechanikai igénybevételt.

    Nagyon fontos szempont az olcsóság, és a tömeges méretekben való rendelkezésre állás.
    Az út felső rétegébe meg olyan olcsó FEKETE pigment réteget kevernék ami uv ellánáló és a fotoenergia, a napsugárzást nagy hatásfokkal képes átalakítani hőenergiává.. és kicsi a visszavert sugárzása.. ..Ez a réteg lenne a legdrágább az egészben.. talán.

    Egy ilyen aszfalt képes szerintem felmelegedni 200 C környékére.. alulról szigetelve van.. felülről meg a hőelnyelő és infra kisugárzás blokkoló réteg biztosítja azt hogy az elérhető legolcsóbban a legmelegebb legyen az aszfalt adott négyzetméterre.

    Miért kell a meleg aszfalt?

    Hát ezért :



    A skála logaritmikus..

    Mondjuk egy 200 C os aszfalt a benne elhelyezett nyomásálló vízvezetékekben a vizet 200 C on 10.5 Bar nyomásra tudná forralni.
    Ezt a nagy nyomású folyadékot már csak el kell vezetni.. pótolni egy pumpával.. és a gőznyomást egy stirling vagy Rankine Ciklus segítségével átalakítanánk közvetlen Villamos teljesítménnyé.



    Na ennek már lenne értelme..
    Nagyon olcsó lenne így a nagyon nagy mennyiségű villamos energia megtermelése.

    Csak ezt még ki kellene találnia valami olyan embernek, akinek van rá pénze és lehetősége is a megvalósításra.