Napenergia, hálozatba visszatáplálás kicsiben az interneten beszerezhető komponensekből
  • molnibalage83
    #1110
    A baj az, hogy a tipikus marhaságokkal jössz folyamatosan...


    Egyesek úgy tesznek, mintha az akksit és elektromotort most találták volna fel. Azért nem volt a kezdetet leszámítva villanyautó, mert SOHA NEM VOLT SEM GAZDASÁGOS, SEM PRAKTIKUS. Párhuzamosan fejlődtek a dolog és az eredménye az, hogy az emberek nagy része ma is röhög ezeken a drága szarokon.

    Most sem az. Csak az ökobarmok ilyen faszságokat vernek át és ez a népszerű, hogy egy szaros 11 millás kocsihoz adjuk 2 millás állami támogatást.Amikor az emberek egy részének az autó nem fér bele, a másik felének meg 80%-a soha életében nem tudott 2 millát se kocsira szánni.

    A töltés a lakásoknál nem tud elterjedni komoly beruházás nélkül. Melyik részét nem érted annak, hogy az épületek energetikailag erre nincsenek felkészítve? A családi házaknál is, ameddig a család ébred van, akkor talán 1 kWh kraft mehet bele, ha nem légkondiznak, nem főznek és nem megy 2 szg-nél több...

    A nagyobb épületeknél még nagyobb a gáz. Mondom a 200 lakásos társasházban NULLA darab konnektor van. Képzeld, ha csak 10% akarna 3-4 kW-tal tölteni. A ház trafó és elosztó rendszerében nincs tartalék erre.Nincs leágazás se kiépítve erre. Ez kurvára nem "ha akarják felteszik". Legfeljebb az első pár szerencsésnek, ha éppen nem 200 méter kábelt kell kihúzni, meg majd neki szétvésik a falat, mert a kábeltálcán sincs szabad hely...

    És, ha több épület egy cellában szépen kilő így, meg az utcán is lesz töltő és egyszerre használják, akkor a cella szépen letérdel. Olvasd el első körben amit linkeltem...

    A most elintézheted rész mókás, mert állandóan sorba állnak már most a töltőkért...
    Tettek le újakat és látod, hogy mi a piaci ára ennek. Úgy, hogy a végfogyasztói ár meg 37 Ft/kWh. Hát igen, a valóság kijózanító. Akkor képzeld el ezt 3-szor német áramár mellett...

    Nem a jelen helyzetből ítéltem meg a dolgokat. Az elmúlt 100 év és a mai infrastruktúrából, ami nem két fillérbe kerül. És 0 szinten felel meg a tömeges villanyautózásnak. Mondjuk ami törvényi segítség nélkül úgy tűnik nem is fog eljönni jelen állás szerint.

    A személyeskedés részhez meg annyit, hogy ha te menetrendszerűen semminek nem érted meg az alapjait, akkor nem tűnik fel, hogy fejlődésképtelen vagy? A 2x2 részét nem érted ennek a problémának sem. Meglepődtem? Nem...

    Előre megjósoltam, hogy kb. mennyibe fog kerülni a gyorstöltés. Nem azért, mert zseninek kell lenni hozzá. Csak nem kéne hülyének lenni a többségnek és csont nélkül benyelni a propit...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.08.20. 14:08:14