• Kara kán
    #86
    Mi az, hogy elöregedő?
    Japánról azt írja az újság, hogy uramisten, a lakosság 25%-a 62 éven felüli lesz. Hol itt a probléma?
    Mert ha az átlagéletkor 80 év, akkor a lakosság 25%-ának kutya kötelessége 60 éven felül lennie, persze ugyanígy 25%-ának 20 éven alulinak kell lennie. És ha majd 100 év lesz az átlagéletkor, akkor a szépkorúak aránya még nagyobb lesz.
    De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a 60 éves olyan virgonc legyen, mint mondjuk 1950-ben a 40 éves, és így tovább.
    Természetesen a nyugdíjkorhatárt fel kell emelni, de én amúgy az egész nyugdíjat egy nagy hülyeségnek tartom. Ezért halnak meg idejekorán az emberek, mert elküldik őket nyugdíjba, és feleslegesnek érzik magukat. Az emberek régen is holtukig dolgoztak, ott estek össze a szántóföldön (vagy a csatatéren). Persze, ezt én úgy értem, hogy olyan munkát végez mindenki holtáig, amelyet szeret csinálni. A népességcsökkenés sem lenne nagy gond, mármint a teljes Föld szintjén, de kívánatos lenne, ha az intelligens, jó szociális készségekkel rendelkező, pozitív életszemléletű, erkölcsös emberek aránya nőne; mert annak nincs semmi értelme, ha léhűtő, buta, bűnöző emberek születnek, szaporodnak stb. Amit én szeretnék: a piramis alja (szakképzetlen, buta embertömeg) és teteje (urhatnámok) szűkülne, és lényegében a piramis egy gömbbé, esetleg majd hengerré alakulna. Vagyis, másokon élősködő ún. elit, és nem dolgozó, lusta lumpen egyre kevesebb lenne, a középosztály pedig csak hízna, hízna.