• NEXUS6
    #35
    Csak óvatosan, mert a végén a nagy egyetértésben ez a topik is elhal, ja itt van Molni is, akkor megnyugodtam!:)

    A képmutatással meg úgy vagyok, hogy szerintem általában az ilyen, akinek nincsenek értékei, vagy ha vannak is, de nem biztos bennük.
    Ha pl. annyira büszkék lennénk a magyar borra, akkor valahogy a részegembereket is elviselnénk, szerintem.
    Amszterdamban, ha egy fiatal beszívva fexik az utcán, akkor a rendőr odamegy hozzá, elkéri a címét és hazaviszi.
    Nálunk ugyan ilyen helyzetben régebben oda ment hozzá, elkérte a személyiét, és bevitte, majd megverte. Ma meg egyszerűen nem megy oda hozzá.
    Ez is a kultúra része azért.

    És visszatérve, az aki nem biztos a saját értékeiben az mindig a másokét nézi és mindig a legjobbhoz hasonlítja magát, így a végén szubjektíve ő a leggyengébb mindenben. Akinek viszont van 1-2 értéke, amire büszke, arra akkor is büszke, ha abban nem ő a legjobb adott területen, mert tudja mi van mögötte, a többit, ami nem fontos számára meg lexarja. Ezért mindíg elégedett, még ha nem is ő a legcsúcsabb.
    Mi magyarok mindenben a legjobbak akarunk lenni, mert úgy érezzük semmiben nem vagyunk elég jók, de pont ezért fog ez mindíg is így maradni, ha nem változtatunk a szemléletünkön.