Neverwinter MMORPG
  • MerlinW
    #24
    Az AD&D-t igazán az a szűkebb kör tudja igazán értékelni, akik (akár az 1.0 óta) a jó öreg haverok+papír+dobókocka+mesélő felállásban játszották/játszák, ismerik/elolvasták a szabálykönyveket, stb. Én ugyan nem tartozom közéjük, de voltam egy-két alkalommal ilyen eseményen, mint néző. Sok hangulatos történeteket hallottam:)

    Aki sosem foglalkozott AD&D-vel annak ez egy bonyolultnak tűnő valami, pedig a játékok csak egy tizedét fedik a teljes rendszernek. Ettől persze lehet jó, és még ezzel az egy tizeddel is sokkal mélyebb lehet egy játék, mint a többi casual RPG.

    A fentiek lényege, hogy miután borzalmas mennyiségű irodalom és szabályt fed le ez a rendszer, a játékokat úgy kell elkészíteni, hogy a laikusok is megértsék, élvezzék. Neverwinter 1 szintű megoldás a mai elkényelmesedett (nagyon szépen fogalmaztam:)) világban már nem eladható. Aki anno játszott az Eye of Beholder-rel, az tudja, hogy milyen szinten lehet felhasználni egy játékban a rendszert:)

    És ez még csak a Forgotten Realms, az SSI által favorizált Dragonlance még kacifántosabb:)