Bioshock: Infinite

10804749371363831955.jpg
  • Gabe18
    #1959
    Tegnap sikerült befejeznem a magyarítással. Tényleg szuper játék volt.
    Elizabeth meg nekem valóban az egyik legjobb, ha nem a legjobb játékbeli társ volt. Megkedvelhető, szerethető, aki valóban azt az érzetet adta hogy ott van veled, és sokszor ha baj van számíthatsz rá. Jó ötlet volt hogy ő nem halhatott meg, és ezzel kihúzták az ilyen virtuális társak legnagyobb hibáját, hogy folyton rá kell vigyázni, és ezáltal két pálya után megutálod hogy egyáltalán van veled valaki, akivel csak a gond van.

    Na de a történet. Jó, úgy ahogy aránylag összeállt a végére. Plusz elolvastam itt régebbről jó pár fejtegetést, végignéztem a magyarázó videót, de valami akkor se áll nekem össze. Lehet elsiklottam valami felett, vagy egyszerűen nem áll össze nálam...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Pedig este már úgy tűnt képbe vagyok. De tovább gondolva az utolsó, credits utáni jelenet nálam mindent felborít.
    Mert ok, Booker visszamegy és hagyja hogy vizbe fojtsák az "Elizabethek" ezzel megakadályozva hogy Comstock egyáltalán létre jöjjön. Na de, ha úgy van, akkor ezzel nem csak a Comstock verziókat öli meg, hanem a normál Booker verziókat is. És akkor nincs senki aki a Credits utáni részben ott lehetne a szobában, lenne gyereke, és benyithatna a szomszéd szobába...
    De tovább megyek. Ha a Booker verziok megmaradnak és csak a Comstock alternatívák halnak meg, akkor se jó az utolsó jelenet. Mert ez esetben Comstock nem létezik, nem viszi el a lányt, stb... Tehát logikátlan a nagy csodálkozás/reménykedés az utolsó jelenetben hogy a szomszéd szobában ott van a gyerek. Neki az lenne a természetes hogy ott van.


    Persze mondom lehet én fogok fel valamit jól.