Bioshock: Infinite

10804749371363831955.jpg
  • skinnyman
    #1896
    Az elso reszt minden idok legjobb jatekai kozott tartom szamon. Eszmeletlen hangulatot, vilagot teremtettek meg az 1960-as viz alatti varossal. De ami a legdurvabb volt benne, az a sztori/tortenet, ehhez hasonlot, ekkora csavarral valszeg soha semmilyen jatekban nem lattam meg.
    A 2 is elegge tetszett amugy, az 1-et persze nem uberelte, mas csapat is csinalta, de jo kis uto-sztori volt az 1-hez.

    Tegnap delutan fejeztem be az Infinite-et, es az allam azota keresgelem. Amikor vege lett, csak bamultam magam ele percekig (amugy poen a credits kozben a video, meg az az utani jelenet), es kb azota is folyamatosan ezen jar az agyam. Elolvastam tobb oldalon mindenfele ertelmezest, megneztem utolag minden Lutece es Songbird jelenetet ujra, stb, mostanra mar elegge osszeallt a kep. Nem csak hoztak az 1 altal felallitott szintet, hanem ezzel a multiverzummal egy eszmeletlen vilagga bovitettek ki az egeszet, amiben Rapture is helyet kapott. A tortenet agy-orlo, (ott vannak vegig a jelek, es amikor osszeall az egesz, valami eszmeletlen), tanulsagos, es olyan erzelmeket is kozvetit, amilyet csak nagyon keves jatek kepes. Egy igazi mestermu, idotlen klasszikus.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt amugy tudtatok, hogy az 1-ben benne van a Songbird halalsikolya?
    0:14-nel:



    az eredeti: