• Magiszter
    #14
    Nem-nem. Ez olyan mintha csak akkor tudnál felhívni valakit ha tudnád hogy hol van és milyen adótornyokon keresztül kell mennie a jelnek ahhoz hogy megkapja a cél készülék. Erre van egy rendszer és egy szabvány. Te elküldöd a jelet a rendszernek (telefonközpontnak) hogy a 06xyz-s számú simkártyával rendelkező készülékkel akarsz összeköttetést létesíteni. A rendszer elküldi a kérelmet a hálózatra majd megvárja míg a másik készülék észleli és visszajelez hogy "én vagyok". A távolról való bekapcsolás menete is ilyen. A rendszer kiküldi a jelet hogy a XYZ123 IMEI kódú készülék azonnal válaszoljon a hívásra. Az XYZ123-as IMEI számú készülék érzékeli hogy felkérés érkezett, majd elkezdi sugározni a jelet. Mivel a készülék kikapcsolt állapota valójában egy "standby" üzemmódba rakja az egész gépet, hogy ezt az alap azonosítási kérelmet fogadni tudja.

    A másik része igaz. Nem mindegyik készülék tudja ezt, csak egy bizonyos idő után gyártottak. De az biztos hogy már 5 éve is létezett ez a módszer. Most mutass nekem valakit aki 10 éves készülékkel mászkál.