Támogatod, vagy ellenzed?
  • Balumann
    #78
    De értsd már meg, hogy ha nem zabál föl valami te szemszögedből ragadozó, nem kapsz el valami halálos kórokozót, ugyanakkor a megfelelő életkörülmények között (testmozgás, táplálkozás, környezeti hatások) élsz, akkor a szived fog legyengülni és megállni, én ezt ismerem természetes halálnak, vagy végelgyengülésnek. Nekem nagymamám is így halt meg 80 valahány évesen, egyik nap még ment vásárolni, este elaludt de már nem kelt föl, megállt a szive. Nem infarktus (nem az ér záródott el), nem rák, nem tüdőgyulladás, nem vírus, nem ilyesmi. Az, hogy 60-80 év előtt ilyen hülyeségekben halunk meg TÖBBNYIRE, mint ezek, az bizony a civilizáció körülményeinek a hatása. Vagyis mielőtt ebbe is belekötnél, pontosítok, a civilizáción belül is LEHET odafigyelni az életmódra (táplálkozás, testmozgás, sokat friss levegőn, stb...), és az orvostudomány segítségével feltornázhatnánk civilizáción belül is sokkal magasabbra.
    Egy kicsit talán tényleg félreérthető vagyok, a nem vírusokozta betegségeket (és a rák 90%-át is beleszámítva, mint hozzájárulás) a civilizáció betegségeinek tartom, de nyilván ezekre odalehet(ne) figyelni civilizáción belül is nagyrészt!, de az mellett kitartok, hogy az ilyenek amiket te is felsoroltál, ebola, aids, és minden ilyenek azért tudtak (nagyrészt) ilyen összetett és halálos kórokozókká fejlődni, mert erre a civilizáció ideális körülményeket biztosított. És nem állítom, hogy nem létezett akkor is betegség, nyilván létezett, azt sem hogy nem halhatott ki 1-1 egész törzs is betegség következtében, vagy páran nem halhattak meg ebolában a majomhúsból megszerezve (bár egy kicsit azt is megkérdőjelezem megmondom őszintén). A betegségek nagyobb része nem halálos, orvosi beavatkozás nélkül sem, az immunrendszer azért nagyon sokra tud megfelelően védekezni.

    (folyt köv mégestébb, megint lesz addig vagy 20 másik üzenet :@)