• Andrews2007
    #11
    A fiatal színészek viszont a legtöbbet az 5-6. részben javultak persze Oscart így se fogak kapni nem érdemlik meg. :D

    A 3.-ból is iszonyat sokat kihagytak (sokak kedvence akik olvasták a könyvet is) mégis nekem a 3-5-6 tetszik a legjobban ahogy szomszédaimnak is. A legjobb felnőtt és gyerek alakítások (Imelda Staunton Unbridgeként nagyon jól alakít de említhetném az új Dumbledore fejlődését az 5-65. részben vagy a Malfoy és a Ron gyerekszínészét stb) ezekben vannak, megvan a kellő sötét hangulat ami a késői könyvekben előtűnt, megvan a szuper hangulatos filmzene is és szép a fényképezés ezekben a részekben. A legszebb párbajok is ezekben vannak és az ötletességek. Én olvastam mind a 7 kötetet 2-szer is, de egy film esetében sosem ragaszkodok a könyvhez mivel teljesen más műfaj a kettő. A filmnek sajnos mindenképp vannak korlátai a játékidő a lehetőségek terén. A Gyűrűk Uránál amit már 4-szer elolvastam előzményekkel együtt (A szilmarilok 1-2. kor története, A Hobbit) sajnáltam hogy nincs benne a Megye megtisztítása de aztán egy felemás módon belekerült egy részlete a 3. rész bővített változatába. Ahol kellett a lehetőségekhez mérten (mivel nem csak a könyv fanoknak készül egy film) azért könyvhű volt a karakterek is jó eltaláltak voltak szívvel-lélekkel készült.

    Így kéne minden regényből adaptált filmnek.