• Piel
    #16
    30 éve fényképezek, ezért elmondhatom: A mai napig óvom a réges-régi Prakticámat, ami tükörreflexes és cserélhető objektíves. Nagyon jó képeket készítettem vele, több ott virít a falon A4-esben a családnál. De jöttek az olcsó digitális gépek és nekem is be kellett szereznem egyet, mert egyszerűbb rátölteni a számítógépre, ha meg akarom mutatni valakinek, akkor ott a laptop, el lehet küldeni, egyszerűbb vele bánni. Ha már javítgatni kell egy fotón (azzal a drága és népszerű programmal) az már nem igazi fotózás.
    Szerintem gyenge géppel is adott körülmények között is készülhet remek fotó. Láttam ilyet!
    Egyszer láttam a tv-ben egy igazi fotóst. Mutatott egy képet az egyik hidunkról, majd a riporter megkérdezte: Mi ebben a különleges? Válasz: - Az, hogy éjszaka, egy 180 km/óra sebességgel haladó repülőgépről fényképeztem. - Mellesleg jó kép volt, de elgondolkodtam: a képbe mit adott bele a technika, és mennyi volt ebben a tudás? Meg tudná-e csinálni ugyan ilyenre újból? Nem vagyok benne biztos! Ha a gép kell hozzá, akkor miért ő az igazi fotós, ha nem a gépen, hanem a tudáson múlik akkor másik hasonló géppel is meg kell tudnia csinálni ugyanazt. A fotósok nagy része csak a technika vívmányait használják ki, és az igazi fotósnak mondott embereknek jutott annyi vagyon, hogy meg tudják venni a csúcs masináikat.
    Ja kérem! Ha nyerek a lottón, akkor én is profi fotós leszek!