• narumon
    #93
    "az utolsó pár mondatodat viszont nem értem, miért kéne akusztikus zenéhez jobb hangcucc? egy adott zene ugyanúgy végigmehet az egész hallható frekitartományon attól tök függetlenül, hogy élő zene, vagy elektronikus, jazz vagy techno, ez tökmind1."

    Azt értettem az utolsó pár mondatomon, hogy sajnos elektronikus zenéből ritka az igazán jó felvétel / illetve jellegéből adódóan nem kell alá nagy cucc. Értem itt ez alatt, hogy a régebbi hifimet nem adtam el, és azon is teljesen jó, élvezhető vállalható egy elektronikus zene, főleg ha trance, house, dnb stílusokról beszélünk. Ez a cucc caklipakli erősítővel hangfallal maximum 150e forint környéke, mégis jó. Viszont ha belerakok egy minőségi jazz felvételt, egy normális komolyzenét, esetleg egy Kari Bremnest akkor csúnyán elvérzik. Itt jön a képbe az azóta szépen szisztematikusan összegyűjtött komolyabb hifim ahol csak a hangal 4x annyi mint a régi egész cucc, és persze itt az ár másodlagos, de ég és föld ahogy a kettő szól a felsorolt zenékkel. Viszont az elektronikus zenék többsége meg semmivel sem jobb rajta (sőt), mert azoknak a felvételeknek az adottsága, minősége olyan, hogy a régi cuccon is tökéletesen tud szólni. Egy szó mint száz, ha többnyire csak trance, house, és társai zenét hallgatnék akkor pénzkidobás lenne az újabb cucc. Nagyjából ezt akarta jelenti az utolsó pár mondatom :D