• Balumann
    #31
    Én teljesen megértem azokat, akik az ingyenes programokat tartják előbbre, linux, openoffice, és ezeket. Ugyanakkor szívesen hallanék konkrét érveket, hogy a Office szoftverek miért ne lennének minőségi termékek, és az OpenOffice-nak milyen előnye van pl. a 2007-es officeal szemben. Mert én próbáltam, a 2007 -es office nagyon stabil, nagyon jól kezelhető a menürendszere miatt, és hát tudásban is azért előrébb van az OpenOffice-nál. A szoftvert az irodákba meg ezzel dolgozó embereknek fejlesztik, akik kénytelenek megvenni, az átlagember meg úgyse ad ki ezért pénzt. Most akkor miért ne warezoljam le inkább a microsoftot ahelyett, netán nagyobb kárt okozok vele neki, mintha az OpenOffice -t használnám?? :D

    "Most fizessek azért jó pár ezer forintot, hogy egy olyan gépem legyen ami állandóan lefagy?Most komolyan!Nekem már volt , de az is alig indult el pedig Vista volt."

    A Vista az egy elkurt oprendszer lett, valakinél ment úgyahogy (többnyire sokkal lassabban, akinek volt 4 giga memóriája annak talán gyorsabban az xp-nél), nálam is sikeresen megfagyott a gépemen. Ezzel szemben a Windows 7 1x akadt ki amióta megjelent a teljes, full stabil, nem lassult be, gyorsan elindul hosszabb idő elteltével is, és megintcska azt kell mondjam, sokkal kényelmesebb a használata. Ubuntut is használok időnként (kislaptopomon, asztali gépen linux mint van fennt win7 mellett), de sajnos szenvedtem vele rendesen hogy beállítgassam a dolgokat, asztali gépemre 3x telepítettem fel (első 2 alkalommal ubuntut), mivel teljesen felborítottam a rendszert azzal, hogy megpróbáltam belőni az 5.1 -re mátrixozást sztereo hangforrásból... :D
    Elismerem, jó oprendszer ha ért hozzá és van türelme az embernek, és jó, hogyha azokra amire használni akarja, megtalálja a szoftvereket, és azok kielégítik a Windowsosokkal szemben, még valamire talán jobb is. De maradjunk annyiban, hogy messze van még a Windowstól, pontosabban sok dologban talán utol sem fogja érni (és játékra sem alkalmas igazából, Wine -al lehet trükközni de azt beállítgatni, és még akkor is nagyobb gépigény, hibás működés, stb...).